Dünyayı değiştiren fikirlerin mülkiyet hakları...

DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİ?

Her 26 Nisan'da, Fikri Mülkiyet Haklarının inovasyon ve yaratıcılığı teşvik etmede oynadığı rolü anlatmak için için Dünya Fikri Mülkiyet Günü'nü kutluyoruz.

2020 Dünya Fikri Mülkiyet Günü, inovasyonu  ve onu destekleyen fikri hakları yeşil bir gelecek yaratma çabalarının merkezine koyuyor. Neden? Çünkü bugün yapacağımız seçimler yarınlarımızı şekillendirecek. Dünya bizim evimiz ve O’na iyi bakmalıyız.

Güçlü bir Fikri Mülkiyet Sistemi, yeşil bir ekonominin ortaya çıkışını destekleyecektir. Patent sistemi, iklim kriziyle başa çıkmamızı ve yeşil bir gelecek inşa etmemizi sağlayan çevre dostu teknolojilerin gelişimini ve yayılmasını destekleyecektir.

Tasarım hakları,  kaynakların optimum kullanımını ve tasarımcıların tüketiciler için yararlı, çekici ve çevre dostu ürünler ortaya çıkarmasını sağlar.

Ticari markalar daha geniş ve çevre dostu ürün ve hizmet yelpazesi sunarak, çevresel sürdürülebilirlik ilkeleri üzerine kurulmuş işletmelerin ortaya çıkışını ve büyümesini destekleyecektir.

Coğrafi işaretler de daha sürdürülebilir doğal kaynak kullanımını teşvik etmekte ve küresel gıda güvenliğini destekleyerek daha dayanıklı ürünlerin geliştirilmesini teşvik etmektedir.

Einstein'ın dediği gibi, aynı şeyi tekrar tekrar yapmaya devam ederek ve farklı sonuçlar elde edemeyiz. Farklı sonuçlar istiyorsak yaklaşımlarımız, düşüncelerimiz ve iş modellerimizde yenilikçi olmalıyız.

Her gün yaptığımız seçimler, satın aldığımız ürünler, geleceğimizin ne kadar yeşil olacağını belirleyecektir. Yeşil bir geleceğe giden yolu açarken inovasyon ve fikri mülkiyet haklarının oynadığı rol büyüktür.

 


Markiz Patent, Türkiye’de 30 yıldan fazla bir süredir marka ve patent tescilleri konusunda çalışan Sayın Orhan ERİMAN liderliğinde kurulmuş bir patent bürosudur.

İletişim

Nispetiye Mahallesi, Nispetiye Cd. Levent İş Merkezi No:6 K:2, 34330 Beşiktaş/İstanbul

Tel
: 0 (212) 347 62 55
E-Posta
: markiz@markiz.com.tr


Tüm Hakları Saklıdır.
675
Marka Tescil Hizmeti
416
Patent Hizmeti
327
Tasarım Tescili
© copyright 2020